Evenimente polo

Juniorii II de la polo au încheiat turul turneului final

Echipa de polo juniori II de la Corona Brașov a disputat în aceste zile turul turneului final al Campionatului Național, competiție desfășurată la Oradea. Poloiștii antrenați de Florin

Mai Mult

Juniorii II de la polo joacă turul turneului final la Oradea

Echipa de polo juniori II de la Corona Brașov se va deplasa miercuri la Oradea, unde în perioada 6-9 iunie va avea loc turul turneului final al Campionatului Național. Alături de poloiștii

Mai Mult

Final de sezon pentru echipele Coronei participante în Campionatul Județean Mureș

În weekendul prelungit de 1 Iunie, două dintre echipele de polo ale Coronei s-au deplasat la Târgu Mureș, unde a avut loc ultima etapa a Campionatului Județean Mureș. La finalul

Mai Mult

Corona Sportul Studențesc a câștigat medaliile de bronz în Superliga Națională

Echipa de polo seniori Corona Sportul Studențesc a câștigat medaliile de bronz în Superliga Națională, învingând cu 3-1 la general în finala mică pe Dinamo

Mai Mult

Poloiștii de la Corona Sportul Studențesc au făcut un pas important pentru bronz în Superligă

Echipa de polo Corona Sportul Studențesc a luat prima opțiune la câștigarea medaliilor de bronz din Superliga Națională de polo pe apă. În fata unor tribune pline de galben și

Mai Mult

Copiii de la polo s-au calificat la turneul final

Echipa de polo copii de la Corona a reușit să acceadă în turneul final al Campionatului Național, în urma calificarilor pentru Zona Nord, al căror retur s-a disputat în aceste

Mai Mult

Corona Sportul Studențesc începe lupta pentru medaliile de bronz în Superliga Națională

Echipa de polo seniori Corona Sportul Studențesc va juca în finala mică a Superligii Naționale, împotriva lui Dinamo București, primele două meciuri fiind programate vineri și

Mai Mult

Echipa de polo copii joacă la Brașov returul calificărilor pentru turneul final

Echipa de polo copii de la Corona va juca, în perioada 15-20 mai, returul calificărilor, Zona Nord, pentru turneul final al Campionatului Național. Astfel, la Bazinul Olimpic din Brașov,

Mai Mult

Calificare la turneul final pentru juniorii III de la polo

Echipa de polo juniori III de la Corona Brașov a reușit să se califice la turneul final al Campionatului Național, după ce a acumulat 21 de puncte în cadrul meciurilor de calificare din

Mai Mult

Corona Sportul Studențesc a pierdut la lovituri de departajare al treilea meci al semifinalei cu CSM Digi Oradea

Corona Sportul Studențesc a pierdut la lovituri de departajare (8-9) a treia întâlnire din cadrul semifinalelor Superligii Naționale de polo, împotriva lui CSM Digi

Mai Mult

Corona Sportul Studențesc încearcă să întoarcă soarta calificării în finala Superligii Naționale de polo

Vineri și sâmbătă, la Bazinul Olimpic din Brașov sunt programate al treilea și al patrulea meci dintre Corona Sportul Studențesc și CSM Digi Oradea, din cadrul semifinalelor Superligii

Mai Mult

Juniorii III de la polo își joacă pe teren propriu calificarea la turneul final

Echipa de polo juniori III de la Corona Brașov va disputa în această săptamână returul calificărilor, Zona Nord, pentru turneul final al Campionatului Național. Competiția se va

Mai Mult

Calificare la turneul final pentru juniorii II de la polo

Echipa de polo juniori II de la Corona Brașov a obținut accederea în turneul final al Campionatului Național, dupa ce a terminat calificările Zonei Nord pe locul trei. În returul

Mai Mult

Locul 4 pentru juniorii III de la Corona, după turul calificărilor pentru CN de polo

Echipa de polo juniori III de la Corona Brașov a încheiat pe locul 4 turul calificărilor pentru Campionatul Național, competiție desfășurată în acest weekend la Oradea. Poloiștii

Mai Mult

Corona Sportul Studențesc a pierdut primele două jocuri din semifinalele Superligii Naționale de polo

Echipa de polo seniori Corona Sportul Studențesc a pierdut primele două jocuri din cadrul semifinalelor Superligii Naționale, în deplsare la CSM Digi Oradea. În prima partidă,

Mai Mult

Corona Sportul Studențesc, o victorie cu Dinamo și locul trei la finalul sezonului regulat

Echipa de polo seniori Corona Sportul Studențesc a terminat pe locul trei sezonul regulat al Superligii Naționale (cu 60 de puncte), dupa ce a obținut o victorie în dubla manșă cu Dinamo

Mai Mult

Meciuri cu miză mare între poloiștii de la Corona Sportul Studențesc și Dinamo

Echipa de polo seniori Corona Sportul Studențesc va disputa la finalul acestei săptămâni două jocuri foarte importante în cadrul Superligii Naționale. Elevii lui Aurelian Georgescu

Mai Mult

Juniorii I de la polo au terminat pe locul 5 Campionatul Național

Echipa de juniori I polo de la Corona Brașov a încheiat sezonul 2017-2018 pe locul 5 la nivel national, după ce a ocupat această poziție atât în turul cât și în

Mai Mult

Echipa de polo copii, locul 6 după turul calificărilor Campionatului Național

Echipa de polo copii de la Corona Brașov a participat, pe parcursul săptămânii trecute, la turul calificărilor pentru turneul final al Campionatului Național, zona Nord. În

Mai Mult

Dublu succes la Cluj pentru Corona Sportul Studențesc

Echipa de polo seniori Corona Sportul Studențesc a câștigat ambele partide din dubla cu CS Poli Cluj, disputată în deplasare în cadrul etapei a 13-a din Superliga

Mai Mult

Juniorii I de la polo, pe locul 5 dupa turul turneului final

Echipa de juniori I a secției de polo pe apă de la Corona Brașov a participat, în perioada 15-18 martie, la Oradea, la turul turneului final al Campionatului Național, unde au