Evenimente natatie

Camelia Potec a dat startul Campionatelor Naţionale de nataţie de la Brasov!

Preşedintele Federaţiei Române de Nataţie şi Pentatlon Modern, Camelia Potec, a fost prezentă vineri, la startul oficial al Campionatelor Naţionale de nataţie, copii 10-11 ani,

Mai Mult

550 de înotători participă la Campionatele Naţionale de copii de la Braşov

În jur de 550 de micuţi înotători de la 70 de cluburi din ţară, vor umple şi în acest an, până la refuz Bazinul Olimpic Braşov, la Campionatul Naţional de

Mai Mult

Rezultate excelente pentru înotătorii Coronei la Cupa Tyr Flykick

O echipă de înotători ai Coronei s-a aflat zilele trecute la Baia Mare, unde s-a desfășurat Cupa Tyr Flykick. Sportivii antrenați de George Munteanu și Ana Cristina Dima s-au

Mai Mult

Evoluții foarte bune pentru înotătorii Coronei la Campionatele Internaționale ale României

Sportivii de la secția de natație a Coronei Brașov au avut evoluții foarte bune la Campionatele Internaționale ale României, cea mai importantă competiție de profil disputată în

Mai Mult

Podium și premiu pentru cea mai buna înotatoare, la Maratonul de 24 de ore

Două echipe de înotători de la Corona Brașov (foto 1) a participat la finalul săptămânii trecute la Maratonul de 24 de ore de înot, competiție care a ajuns la ediția cu

Mai Mult

Sportivul Coronei, Alexandru Petrache, a fost selecționat în lotul național pentru Campionatele Internaționale de Înot ale României

Înotatorul Coronei Brașov, Alexandru Petrache, a fost selecționat de Federația Română de Natație și Pentatlon Modern în lotul național, pentru a participa la Campionatele

Mai Mult

Înotatoarea Coronei, Maria Corbu, s-a calificat la Campionatele Naționale pentru copii (10-11 ani)

Micuții înotători ai Coronei au participat în acest weekend la Etapa Regională de la Bacau, calificări pentru Campionatele Naționale dedicate copiilor de 10-11 ani. Maria Corbu a

Mai Mult

Patru înotatori ai Coronei s-au calificat la Campionatul Național de cadeți

Înotatorii Coronei au participat în acest weekend la calificările pentru Campionatul Național de cadeți (12-14 ani), etapa regională desfășurându-se la Bacau. Patru dintre

Mai Mult

Trei medalii pentru înotătorii Coronei la Campionatul Național de la Bacău

Înotatorii Coronei Brașov au câștigat trei medalii la Campionatul Național de natație de la Bacau, competiție dedicată categoriilor de seniori, tineret și juniori.  Toate