Saptamâna în rezultate pentru Corona Brașov (7-13 mai 2018)

Saptamâna în rezultate pentru Corona Brașov (7-13 mai 2018)
HANDBAL:
Divizia A:
CS U de Vest Timisoara – Corona Brasov 38-40 (17-18)
Corona Brasov – FC Arges 26-32 (12-18). Locul 4 la finalul campionatului.
CN Junioare III, Turneu final (Sfantu Gheorghe):
Grupe: Energetic Ramnicu Valcea – Corona Brasov 20-27 (7-10), CSS Drobeta Tr. Severin – Corona Brasov 21-28 (10-14), Corona Brasov – CSS Bacau 25-16 (15-6)
Semifinale: Corona Brasov – Chimia Ramnicu Valcea 31-28 (15-18)
Finala: Corona Brasov – CSM Bucuresti 29-28 (25-25). Corona – campioana nationala.
 
SCRIMA:
Spada: Concurs Bekescsaba (Ungaria):
U11 Fete: Ioana Bucsa – locul 18 (50 participante)
U13 Fete: Stefania Lopataru – locul 33, Ruxandra Forsea – locul 93 (109 participante)
U13 Baieti: Rares Neculai – locul 44, Calin Aprofirei – locul 68, Serban Cherciu – locul 93 (116 participanti)
U14 Fete: Stefania Lopataru – locul 35, Ruxandra Forsea – locul 79 (110 participante)
U15 Fete: Vlad Crepse – locul 21, Rares Neculai – locul 31, Serban Cherciu – locul 121, Calin Aprofirei – locul 128 (135 participanti)
U15 Baieti: Vlad Crepse – locul 47, Rares Neculai – locul 77, Serban Cherciu – locul 103, Calin Aprofirei – locul 109 (109 participanti)
Floreta: Cupa Stebal (Bucuresti):
10-11 ani: Tudor Grajdeanu – locul 10 (27 concurenti); Sonia Lupascu – locul 11, Daria Zodila – locul 13, Erika Imre – locul 15 (24 concurente).
12-13 ani: Darra Cismas – locul 5, Enya Male – locul 10, Alexandra Olaru – locul 17, Denisa Pescarus – locul 20, Malina Dragos – locul 23, Sonia Tighinean – locul 26 (28 concurente)
 
NATATIE:
Maratonul de 24 de ore:
-echipa de cadeti si juniori (10-12 ani) - locul 3, echipa de copii (7-9 ani) - locul 18
-Florea Ana (cadeti si juniori) - cea mai buna înotatoare a competitiei
Cupa Targu Mures:
Achim Ema – locul 3 (50 metri spate), Sierra Manhardt – locul 6 (100 metri spate), Curticapean Vlad – locul 11 (100 metri craul), Curticapean Alex – locul 14
 
FOTBAL:
C Elita (2004): Forex Brasov – Corona Brasov 1-4
D Elita (2005): Kids Tampa – Corona Brasov 0-2
E Elita (2007): Kids Tampa – Corona Brasov 2-5
D Clasic (2006): Corona – AS Vulcan 4-0 (restanta), Corona – ACSM Codlea 6-2
E Clasic (2007-2008): Corona – ACSM Codlea 0-2
Interliga: 
Coltea 1920 – Corona Brasov (2008: 2-5, 2009: 1-9, 2010: 0-1, 2011: 3-4)
AS SR Brasov – Corona Brasov (2008: 4-10, 2009: 1-12, 2010: 3-6, 2011: 0-2)
 
 
 

© 2017 All right reserved.