Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 4 martie - 10 martie 2019

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 4 martie - 10 martie 2019

HOCHEI:

04.03.2019

Erste Liga - Play Off - Sferturi de finala, meciul 3

Corona Wolves Brașov - SC Miercurea Ciuc 2-3 OT (1-1, 0-1, 1-0, 0-1*)

05.03.2019

Erste Liga - Play Off - Sferturi de finala, meciul 4

Corona Wolves Brașov - SC Miercurea Ciuc 2-8 (0-3, 0-4, 2-1)

credit foto: (Daniel Maximilian MILATA)

 

 

HANDBAL:

05.03.2019

Liga Naţională de Handbal, Liga Florilor, etapa a 18-a

Corona Brașov - CS Gloria 2018 Bistriţa Năsăud 24-21 (12-8)

09.03.2019

CAMPIONATUL NATIONAL DE HANDBAL - JUNIOARE 1, GRUPA VALOARE 2, ETAPA A 6-A

Corona Transilvania Brașov - CS Rapid București 43-24 (21-13)

09.03.2019

Liga Naţională de Handbal, Liga Florilor, etapa a 19-a

HC Dunărea Brăila - Corona Brașov 30-25 (15-16)

10.03.2019

CAMPIONATUL NATIONAL DE HANDBAL - JUNIOARE 2, GRUPA VALOARE 2, ETAPA A 4-A

CSM București - Corona Transilvania Brașov 28-32 (16-15)

 

09-10.03.2019

HANDBAL JUNIOARE IV, CUPA ”MĂRȚIȘORUL”, București

Corona Brașov - Art Galați 25-16

Corona Brașov - CSS6 București 18-29

Corona Brașov - CSO Pantelimon 23-10

Corona Brașov J4 a obținut locul II la finalul competiției

 

 

SCHI ALPIN:

05-06.03.2019

FIS CUP 2019 POIANA BRAȘOV

 

Slalom feminin:

Locul 6 - Rențea Diana Andreea

 

Slalom masculin:

Locul 6 - Szoke Hunor

Locul 7 - Olteanu Horea Mihai

Slolom Uriaș feminin:

Locul 1 - Cail Ania Monica

Locul 7 - Rentea Diana Andreea

Locul 11 - Lazsadi Racz Szidonia Dora

Slolom Uriaș masculin:

Locul 3 - Achiriloaie Ioan Valeriu

Locul 5 - Olteanu Mihnea Ioan

Locul 7 - Dudas Sebastian

Locul 8 - Szoke Hunor

Locul 12 - Olteanu Horea Andrei

 

POLO:

07.03.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO JUNIORI 3, CALIFICĂRI ZONA NORD - TUR, etapa1

CSM CLUJ - CORONA: 10-10 ( 1-2 / 1-1 / 5-3 / 3-4)

Ghiță Valentin - 5 goluri

Petrean Emanuel - 3 goluri

Tiron Rian - 2 goluri

 

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO JUNIORI 3, CALIFICĂRI ZONA NORD - TUR, etapa a 2-a

CORONA - PARTIZAN TÂRGU MUREȘ : 4-12 ( 2-2 / 1-3 / 1-4 / 0-3)

Ghiță Valentin - 1 gol

Petrean Emanuel - 2 goluri

Kiss Flaviu - 1

08.03.2019

 

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO JUNIORI 3, CALIFICĂRI ZONA NORD - TUR, etapa a 3-a

CORONA - VITORUL CLUJ: 28-6 ( 7-2 / 7-0 / 7-3 / 7-1)

Ghiță Valentin - 5 goluri

Petrean Emanuel - 12 goluri

Kiss Flaviu - 1 gol

Tiron Rian - 4 goluri

Borca Lucian - 2 goluri

Pătrășcanu Ciprian - 2 goluri

Solonari David - 1 gol

Gorgan Kevin - 1

 

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO JUNIORI 3, CALIFICĂRI ZONA NORD - TUR, etapa a 4-a

CORONA - CSM TÂRGU MUREȘ: 8-3 ( 2-0 / 2-1 / 1-1 / 3-1)

Ghiță Valentin - 2 goluri

Petrean Emanuel - 1 gol

Tiron Rian - 1 gol

Borca Lucian - 1 gol

Pătrășcanu Ciprian - 2 goluri

Solonari David - 1 gol

09.03.2019

 

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO JUNIORI 3, CALIFICĂRI ZONA NORD - TUR, etapa a 5-a

CRIȘUL ORADEA - CORONA: 12-8 ( 5-0 / 2-4 / 2-3 / 3-1)

Ghiță Valentin - 3 goluri

Petrean Emanuel - 2 goluri

Tiron Rian - 2 goluri

Pătrășcanu Ciprian - 1 gol

 

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO JUNIORI 3, CALIFICĂRI ZONA NORD - TUR, etapa a 6-a

CORONA - AMEFA ARAD: 14-10 ( 3-3 / 2-2 / 5-3 / 4-2)

Ghiță Valentin - 8 goluri

Petrean Emanuel - 2 goluri

Tiron Rian - 1 gol

Borca Lucian - 1 gol

Pătrășcanu Ciprian - 2 goluri

10.03.2019

 

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO JUNIORI 3, CALIFICĂRI ZONA NORD - TUR, etapa a 7-a

PROGRES ORADEA-CORONA: 23-6 ( 9-0 / 4-1 / 6-4 / 4-1)

Ghiță Valentin - 3 goluri

Petrean Emanuel - 1 gol

Pătrășcanu Ciprian - 2 goluri

 

PATINAJ VITEZĂ:

08-10.03.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SHORT TRACK, Miercurea Ciuc

Locul 1 - Cosmin NEDELEA, short track masculin

Locul 1 - Maria MOROȘANU, short track feminin

 

SCRIMĂ:

09.03.2019

CONCURS INTERNAȚIONAL DE SCRIMĂ, CUPA TOUCHE, Buftea 2019

U9-fete

Locul 7 - Daria Dumitrașcu

U11-fete

Locul 12/52 - Ștefania Teanc

Locul 22/52 - Alexia Spiridon

U11-băieți

Locul 3 - Noah Manea

Locul 5 - Luca Mărginean

U13-fete

Locul 3 - Adelina Butum

U13-băieți

Locul 09/62 - Matei Dediu

Locul 21/62 - Tudor Samoila

Locul 24/62 - Tudor Moise

Locul 26/62 - Albert Dinicu

Locul 34/62 - Andrei Cazan

 

FOTBAL:

10.03.2019

CUPA ȘTEFAN MIU, Sfântu Gheorghe, Grupa 2007-antrenor Liviu DÎRSTAR

Corona Brașov  - Sindominic Ciuc 0-1

Corona Brașov  - CSO Baraolt 7-0

Corona Brașov  - Atletico Steaua 1-1

FINALA MICĂ :

Corona Brașov - Sepsi OSK 1-0

La finalul competiției echipa noastră a obținut locul III

 

 

 

 

 

© 2017 All right reserved.