Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov (30 aprilie-6 mai 2018)

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov (30 aprilie-6 mai 2018)
HANDBAL:
Liga Nationala: Dunarea Braila – Corona Brasov 26-32 (14-15)
CN Junioare IV, Faza Eurozona (Miercurea Ciuc):
Grupe: Corona – CS Zetea 27-17, Corona – CS Lacu Ursu Sovata 21-17, Corona – CSS Medias 27-7. Semifinale: Corona – Pegasus 26-17. Finala: Corona – CSS Miercurea Ciuc 25-21. Corona s-a calificat la turneul semifinal al CN.
 
POLO:
Superliga Nationala, semifinale: Corona Sportul Studentesc – CSM Digi Oradea 8-9 (2-2, 2-1, 0-0, 3-4, 1-2)
Campionatul National de Juniori III – Calificari Zona Nord, retur (Brasov): ANEFA Arad – Corona Brasov 2-12, Corona Brasov – Progress Oradea 9-18, Corona Brasov – CSM Cluj 7-15, Corona Brasov – Viitorul Cluj 8-5, H2O Team Targu Mures – Corona Brasov 3-13, Crisul Oradea – Corona Brasov 16-0, CSS 4 Chisinau – Corona Brasov 5-8. Corona s-a calificat la turneul final al CN.
 
SCRIMA:
Floreta – Trophy of Novi Sad (Serbia): 
U10: Sonia Lupascu si Erika Imre – locul 3
U12: Sonia Tighinean – locul 5, Enya Male – locul 6.
Sabie – Cupa Judeteana Brasov:
U13: Matei Dediu – locul 1, Adelina Butum – locul 1, Albert Dinicu – locul 3, Paul Ionescu – locul 4, Eduard Dascal – locul 6, Tudor Samoila – locul 8
U11: Tudor Moise – locul 1, Teodora Dascalu – locul 1, Alexia Huminiuc – locul 3. Noah Manea – locul 4, Luca Marginean – locul 5, Mihai Netcu – Locul 8
 
FOTBAL:
Meciuri campionat
C Elita (2004): Corona – CSS Brasovia 0-3
D Elita (2005): Corona – ACS Tampa 4-0
E Elita (2007): Corona – ACS Tampa 4-1
D Clasic (2006): Corona – AS Vulcan (amanat pentru 12 mai), Olimpic Zarnesti – Corona 4-3
E Clasic (2007-2008): Corona a stat, Olimpic Zarnesti – Corona 3-2
Cupa Royal Fagaras:
2006: Corona – Kids Tampa 4-0, Corona – Interstar Sibiu 1-2, Corona – Kinder Targu Mures 1-2, Corona – FC Hermanstadt 1-4, Corona – Royal Fagaras 2-1.
2008: Corona – Alma Sibiu 5-2, Corona – Kinder Targu Mures 6-3, Corona – Sepsi OSK 9-2, Corona – Kids Tampa 7-1, Corona – Royal Fagaras 2-2 (2-3). Locul 2.
2009: Corona – ACS Tampa 1-1, Corona – Zenit Sibiu 0-2, Corona – Royal Fagaras 2-0, Corona – Alma Sibiu 2-1, Corona – Soimii Sibiu 2-1. Locul 3.
2011: Corona – Kids Tampa 1-4, Corona – Tarnaveni 0-3, Corona – Sibiu 0-5, Corona - Royal Fagaras 0-3, Corona – Sepsi OSK 1-1 (2-1).
 

© 2017 All right reserved.