Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 3 - 9 decembrie 2018)

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 3 - 9 decembrie 2018)

HOCHEI:

3.12.2018

Erste Liga

HSC Csikszereda - Corona Brașov Wolves 0-3

6.12.2018

Erste Liga

Gheorghieni - Corona Brașov Wolves 2-4

6.12.2018

Erste Liga

Corona Brașov Wolves - DAB 4-1

 

Cupa Santa Claus

Locul 16 - Corona Brașov U10

 

HANDBAL:

9.12.2018

Campionatul Național de Handbal Junioare 2

Corona Brașov - ACS Transilvania Brașov 24-36

 

POLO:

7.12.2018

Campionatul National de Polo Superliga

Dinamo București - Corona Brașov Wolves 10-13

8.12.2018

Campionatul National de Polo Superliga

Dinamo București - Corona Brașov Wolves 8-12

 

SCRIMĂ:

8.12.2018

Concurs internațional de scrimă sabie masculin și feminin, Memorialul ”Nicolae Mihăilescu”, Slobozia

Locul 1 - Butum Adelina, U12 feminin

Locul 33 - Spiridon Alecia, U12 feminin

Locul 37 - Teanc Ștefania, U12 feminin

 
9.12.2018

Locul 44 din 93 - Ioana BUCSA, U15 feminin

Locul 55 din 98 - Ioana BUCSA, U14 feminin

Locul 50 din 88 - Ioana BUCSA, U13 feminin

 

9-10.12.2018

U12, sabie masculin

Locul 9 - Samoilă Tudor

Locul 10 - Dinicu Albert

Locul 27 - Marginean LUCA

U14, sabie feminin

Locul 5 - Butum Adelina

U14, sabie masculin

Locul 10 - Toboșaru Andrei

Locul 12 - Dinicu Albert

Locul 14 - Ionescu Paul

 

NATAȚIE:

8-9.12.2018

Cupa ”HYPERION”

9 medalii de aur

Todoran Marina 4 probe -100m fluture,spate, bras si liber U12

Miclea Dragos 3 probe- 100m spate, bras si craul; stafeta 4x50m liber si 4x50m mixt (componenta : Miclea D.,Todoran M.,Benghiac E.,Corbu M.) - U12

5 medalii de argint

Miclea Dragos in proba de 100mFluture;

Corbu Maria-100m liber, U11

Benghiac Eric-100m liber, U12

Patranoiu Teodora-100m Fluture si Spate, U12

5 de bronz

Keller Nicholas (7 ani)-50m bras;

Benghiac Eric -100m Fluture si Bras;

Patranoiu Teodora-100m bras si craul

Rezultatul final in clasamentul pe cluburi fiind un loc 3 dintr-un total de 27 cluburi participante

© 2017 All right reserved.