Saptamâna în rezultate pentru Corona Brașov (28 mai – 3 iunie 2018)

Saptamâna în rezultate pentru Corona Brașov (28 mai – 3 iunie 2018)
HANDBAL:
Junioare II: Turneu Final (Comanesti)
Grupe: Corona Brasov – Olimpic Targu Mures 27-34 (13-17), Corona Brasov – CSS 2 Bucuresti 22-22 (11-10), Corona Brasov – Marta Baia Mare 28-18 (14-11).
Semifinale: Corona Brasov – Transilvania Brasov 15-22 (7-13)
Finala mica: Corona Brasov – CSS Tulcea 26-21 (15-11). Locul 3 la finalul campionatului.
Junioare V: Festivalul de Minihandbal (Ramnicu Valcea)
Corona Brasov – Vulturii Bucuresti 34-32
Corona Brasov – CSS Caracal 35-11
Corona Brasov – LPS Buzau 32-19
Corona Brasov – CSM Ploiesti 38-23
 
POLO:
Campionatul judetean Mures:
Juniori II: Locul 1 la finalul campionatului
Vlad Tampa: MVP-ul campionatului
Copii: Locul 3 la finalul campionatului.
 
NATATIE
Cupa Flykick (Baia Mare):
Botezatu Elena - loc 2 in probele de 50 si 100m fluture. 
Todoran Marina - loc 2 in proba de 200m mixt. 
Corbu Maria - loc 2 in proba de 200m mixt.
Cârâc Antonia - loc 3 in probele de 50m spate, fluture si bras.
Godri-Mihai Alexis - loc 3 la 100 si 200m bras.
Miclea Dragos - loc 3 la 50m spate; loc 3 la 100 si 200m bras.
Benghiac Eric - loc 2 la 200m mixt si 50m craul.
Martin Lucas - loc 3 in proba de 50m bras.
Keller Nicholas - loc 1 in probele 50m craul, fluture si bras; loc 2 in proba de spate.
 
SCRIMA:
Floreta: Cupa Polaris Nord (Dunaharaszti, Ungaria)
U10: Sonia Lupascu – locul 3, Erika Imre – Locul 5
U11: Daria Zodila – locul 5, Tudor Grajdeanu – locul 8
U12: Enya Male – locul 5, Alexandra Olaru – locul 6, Denisa Pescarus – locul 8
 
SCRIMA:
Sabie: Cupa Muschetarul (Rasnov)
U9 – baieti: Marginean Luca – locul 2
U9 – fete: Nitoi Simina – locul 2, Nitoi Simina – locul 11, Dumitrascu Daria - locul 14
U11 – baieti: Moise Tudor – locul 1, Marginean Luca – locul 3
U11 – fete: Dascalu Teodora – locul 9, Teanc Stefania – locul 25
U13 – fete: Butum Adelina – locul 1
U13 – baieti: Moise Tudor – locul 11, Dediu Matei – locul 12, Ionescu Paul – locul 13, Samoila Tudor – locul 14
 
FOTBAL:
Meciuri campionat
D Clasic: AS SR – Corona 2-0
E Clasic: AS SR – Corona 14-4
Turneu 1 Iunie Buzau
2010: Galactic Buzau – Corona Brasov 2-2, Viitorul Buzau – Corona Brasov 8-0, Viitorul Mizil – Corona Brasov 5-1, Prosport Focsani - Corona Brasov 0-1. Locul 5 din 8 echipe, turneul fiind destinat copiilor nascuti in 2009.
 
 
 

© 2017 All right reserved.