Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 25 februarie - 3 martie 2019

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 25 februarie - 3 martie 2019

HOCHEI:

26.02.2019

Campionatul Național de Hochei

SC Miercurea Ciuc - Corona Wolves Brașov 3-4 (1-2, 2-0,0-1, OT 0-1 )

28.02.2019

Erste Liga - Play Off - Sferturi de finala, meciul 1

SC Miercurea Ciuc - Corona Wolves Brașov 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

01.03.2019

Erste Liga - Play Off - Sferturi de finala, meciul 2

SC Miercurea Ciuc - Corona Wolves Brașov 7-1 (1-0, 5-1, 1-0)

02.03.2019

Campionatul Național de Hochei

Corona Wolves Brașov - Steaua București 8-0 (0-4, 0-1, 0-3)

 

 

HANDBAL:

27.02.2019

Campionatul Național de Handbal

Corona Brașov - CS Măgura Cisnădie 29-26 (15-15)

 

28.02.2019

Campionatul National de Handbal - Junioare 2, Grupa Valoare 2, etapa a 3-a

Corona Transilvania Brasov - HC Activ CSO Plopeni 40-23 (20-7)

 

02.03.2019

Campionatul National de Handbal - Junioare 3, etapa a 20-a

CSS Sfântu Gheorghe - Corona Brașov 21-38 (11-21)

 

02.03.2019

Campionatul National de Handbal - Junioare 1, Grupa Valoare 2, etapa a 5-a

Corona Transilvania Brasov - CSM București 33-34 (18-15)

 

SCHI ALPIN:

25-28.02.2019

CAMPIONATUL NATIONAL U14, U16 SI HC, Azuga

 

SLALOM URIAȘ

Locul 3 - Dumitru Luca U16M

Locul 3 - Kovacs Egon U14M

Locul 3 - David Militaru HCB

Locul 4 - Ioana Corlățeanu U14L

 

COMBINATĂ

Locul 2 - Kovacs Egon U14M

Locul 3 - Prunea Alexandru U14M

Locul 3 - Luca Dumitru U16M

Locul 4 - Robert Mart U16M

Locul 5 - Luca Drăghici U14M

Locul 5 - Dan Rotaru U16M

 

SLALOM

Locul 1 - Kovacs Egon U14M

Locul 2 - Prunea Alexandru U14M

Locul 3 - Robert Mart U16M

Locul 3 - Ioana Corlățeanu U14L

Locul 4 - Dan Rotaru U16M

 

FOTBAL:

01-03.03.2019

Brașov Indoor Cup

Grupa 2010

Corona Prejmer1-2

Corona LPS Vaslui 0-1

Corona Aripile Bacau 0-1

Corona Tâmpa W 2-1

Corona Comarnic 6-0

Corona Tâmpa 0-1

 

Grupa 2005

CORONA Unirea Slobozia 0-0

Corona Olympyk Belgrad 1-1

Corona Câmpulung Moldovenesc 1-0

Corona Gloria Buzău 0-1

Corona Câmpulung Moldovenesc 3-1

 

 

PATINAJ ARTISTIC:

01-03.03.2019

CUPA ROMÂNIEI, Otopeni - Telekom Arena

Categoria CHICKS GIRLS

Locul 3 - Zara GRAPĂ

 

Categoria CUBS GIRLS

Locul 1 - Natalia RUNCANU

Locul 5 - Petrea COSTEA

Locul 6 - Daria COCAN

 

Categoria CUBS BOYS

Locul 3 - Răzvan CIONAC

Categoria NOVICE GIRLS

Locul 6 - Ema Achim

 

POLO:

01.03.2019

Campionatul Național de Polo, Superliga, etapa a 14-a, meciul 1

Corona Sportul Studențesc - Rapid București 16-3 (6-0, 5-0, 2-2, 3-1)

02.03.2019

Campionatul Național de Polo, Superliga, etapa a 14-a, meciul 2

Corona Sportul Studențesc - Rapid București 14-5 (5-2, 3-1, 2-1, 4-1)

 

 

 

 

© 2017 All right reserved.