Saptamâna în rezultate pentru Corona Brașov (23-29 aprilie 2018)

Saptamâna în rezultate pentru Corona Brașov (23-29 aprilie 2018)
HANDBAL:
Liga Nationala: Corona Brasov – Rapid Bucuresti 29-27 (17-11)
Divizia A: ACS Odorheiu Secuiesc – Corona Brasov 21-22 (13-10)
CN Junioare V, Faza Eurozona (Brasov):
Grupe: Corona I – Golden Kids 43-4, Corona I – CSS Sfantu Gheorghe I 38-2, Corona I – CSS Miercurea Ciuc 32-8. -Corona 2 – CS Sovata 14-17, Corona II – CSS Sfantu Gheorghe II 21-13, Corona 2 – CSS Odorhei 9- 20. Faza a II-a: Corona I – CSS Odorheiu Secuiesc 28-9, Corona I – CS Transilvania Brasov 21-13, Corona I – CS Zetea 31-16, Corona II – CSS Sfantu Gheorghe I 20-18. Corona I s-a calificat la turneul semifinal al CN.
 
POLO:
Campionatul National de Juniori II – Calificari Zona Nord, retur: Corona Brasov – Crisul Oradea 9-13, Corona Brasov – Viitorul Cluj 10-11, Corona Brasov – CSM Cluj 13-16, Polo Club Targu Mures – Corona Brasov 10-17, CSS 4 Chisinau – Corona Brasov 11-13. Corona s-a calificat la turneul final al CN de pe locul 3.
 
SCRIMA:
Sabie – Cupa Touche (Buftea): 
-Luca Marginean – locul 1 la U 9 masculin, Teodora Dascalu - locul 7 la U 11 feminin, Paul Ionescu - locul 9 la U 13 masculin, Matei Dediu - locul 10 la U 13 masculin.
- Tudor Moise – locul 1 la U11 masculin, Andrei Cazan – locul 16 la U11 masculin, Adelina Butum – locul 12 la U13 feminin, Simina Nitoi – locul 11 la U9 feminin, Daria Dumitrașcu – locul 13 la U9 feminin.
 
FOTBAL:
C Elita (2004): Corona a stat
D Elita (2005): Junior Brasov – Corona Brasov 1-2
E Elita (2007): Junior Brasov – Corona Brasov 2-2
D Clasic (2006): Coltea 1920 Brasov – Corona Brasov 1-7
E Clasic (2007-2008): Coltea 1920 Brasov – Corona Brasov 3-15
FISI Champions Trophy (grupele 2006, 2007, 2008: ICIM, Brasov):
U12
2006: Corona Brasov – Sparta Bucuresti 0-1, Corona Brasov – AFK Miercurea Ciuc 2-1, Corona Brasov – ACS Tampa 6-1, Corona Brasov – Bucegi Rasnov 12-0 (grupe), Corona Brasov – CSM Focsani 0-3, Corona Brasov – Kids Tampa 0-0 (3-2). Locul 3 (din 10 echipe).
2007: Corona Brasov – CSM Focsani 0-5, Corona Brasov – Bubu Bacau 18-0, Corona Brasov – ACSM Codlea 0-6, Corona Brasov – Kids Tampa 0-5
U10
2008: Corona Brasov – Luceafarul Cluj 2-3, Corona Brasov – Bubu Bacau 5-0, Corona Brasov – Junior Brasov (portocaliu) 2-2, Corona Brasov – Kids Tampa 2-1. Locul 5 (din 10 echipe).
 

© 2017 All right reserved.