Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 21 - 27 ianuarie 2019

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 21 - 27 ianuarie 2019

HOCHEI:

21.01.2019

Erste Liga

Corona Brașov Wolves - SC Miercurea Ciuc 3-2 (1-0, 2-2, 0-0)

 

24.01.2019

Erste Liga - Turul câștigătorilor

SC Miercurea Ciuc  -Corona Brașov Wolves 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)

 

 

 

SCRIMĂ:

20.01.2019

CAMPIONATUL NATIONAL CADETI SI JUNIORI, spadă feminin, individual

Locul 28 - Ștefania LOPATARU (46 sportive)

21.01.2019

CAMPIONATUL NATIONAL CADETI SI JUNIORI, spadă masculin, individual

Locul 16 - Vlad CREPȘE

Locul 17 - Rareș NECULAI

Locul 19 - Ovidiu BUNEA

 

 

SCHI ALPIN:

21-23.01.2019

CUPA CSS BAIA MARE, SLALOM URIAȘ

CADEȚI, băieți

Locul 2 - David MILITARU

U14, băieți

Locul 3 - Alexandru PRUNEA

U16, băieți

Locul 2 - Dan ROTARU

Locul 3 - Eduard BART

 

CUPA CSS BAIA MARE, SLALOM

U14, băieți

Locul 2 - Alexandru PRUNEA

U16, băieți

Locul 3 - Dan ROTARU

 

 

HANDBAL:

23.01.2019

Campionatul National de Handbal - Junioare 3 Seria D, etapa a 17-a

Corona Brasov - LPS I. Balas Soter Buzau 44-30 (21-14)

24.01.2019

Campionatul National de Handbal - Junioare 2 Seria D, etapa a 13-a

CSM Gloria Buzău - Corona Transilvania Brasov 13-43 (3-22)

26.01.2019

Campionatul National de Handbal - Junioare 1 grupa VALOARE

CS Rapid București - Corona Transilvania Brasov 25-39

27.01.2019

Campionatul National de Handbal -Liga Florilor, etapa a 14-a

Corona Brasov - CSU Cluj Napoca 34-27 (19-12)

27.01.2019

Campionatul National de Handbal - Junioare 2 Seria D, etapa a 14-a

Corona Transilvania Brasov - CSS Ploiești 31-16

 

 

 

NATAȚIE:

26-27.01.2019

CUPA LIGII

● Botezatu Elena (17 ani-categoria tineret) in proba de 50m Liber locul 2 in clasamentul open - deasemenea locul 1 la categoria de varsta in probele 50m Liber, 200m Liber si 200m Mixt si un loc 2 in proba 200m Fluture i-au adus punctele necesare (30pct) castigarii Cupei pentru cea mai buna sportiva. (antrenor: Munteanu George)

 

● Todoran Marina (13 ani categoria cadeti) obtine un loc 3 in proba de 200m Fluture, loc 4 in probele de Liber (50m si 200m) si un loc 6 in proba de 200m Mixt proba la care a demonstrat ca este in timpul impus de Federatie pentru indeplinirea baremului ce va trebui sa-l confirme in primavara pentru a se califica la Campionatul National. (Total 18 puncte)

(antrenor: Dima Ana-Cristina)

 

● Miclea Dragos  (13 ani categoria cadeti) loc 3 in proba de 200mSpate, loc 4 in proba de 200m Bras, loc 6 in probele de 50m si 200m Liber. Total 17 puncte.

(antrenori: Munteanu George si Dima Ana-Cristina)

 

Alte rezultate in apropierea podiumului cu valorea imbunatatirii rezultatelor personale ale sportivilor :

 

■ Corbu Maria (12 ani categoria cadeti) loc 6 in probele de 200m Spate si 50m Liber - 6 puncte total si realizarea in probele de 200m Liber respectiv 200m Mixt a timpului impus de Federatie pentru indeplinirea baremului ce va trebui sa-l confirme in primavara pentru a se califica la Campionatul National.

(antrenor: Dima Ana-Cristina)

 

■ Benghiac Eric (13 ani categoria cadeti) loc 4 in proba de 50m Liber, obtine un total de 5 puncte.

(antrenori: Dima Ana-Cristina si Munteanu George)

 

■Ivan Cherim Ruxandra (10 ani categoria copii) loc 5 in proba de 100m Bras si loc 7 in proba de 100m Spate ceea ce ii aduce un total de 6 puncte

(antrenor: Dima Ana-Cristina)

 

■ Costache Alexandru (10 ani categoria copii) loc 7 in proba de 100m Fluture obtine un total de 2 puncte. 

(antrenor: Dima Ana-Cristina)

 

■Fâșie Mario (14 ani categoria cadeti) obtine un total de 8 puncte ca urmare a clasarii pe locul 6 in proba de 50m Craul, loc 7 in probele de 200mCraul si Mixt si un loc 8 in proba de 200m Spate. (antrenor: Munteanu George)

 

▪Găitan Ana Maria participa la proba de 200m Bras cu un loc 7 in clasamentul open (loc 1 la categorie de varsta) (antrenor: Munteanu George)

 

POLO:

26-27.01.2019

CAMPIONATUL NATIONAL DE POLO JUNIORI 1

CALIFICĂRI ZONA NORD - RETUR

CORONA BRAȘOV - CRIȘUL ORADEA : 4-10

Staicu Dan - 2 goluri

Bornoz Călin - 1 gol

Aranyi Attila - 1 gol

 

CORONA BRAȘOV - VIITORUL CLUJ: 14-5

Tampa Vlad - 4 goluri

Staicu Dan - 4 goluri

Cărăman Luca - 4 goluri

Aranyi Attila - 1 gol

Bornoz Călin - 1 gol

 

CORONA BRAȘOV - CSM TÂRGU MUREȘ : 12-9

Tampa Vlad - 4 goluri

Bornoz Călin - 3 goluri

Băbulescu Matei - 2 goluri

Staicu Dan - 2 goluri

Cărăman Luca - 1 gol

 

CORONA BRAȘOV s-a calificat la TURNEUL FINAL AL CAMPIONATULUI NATIONAL de pe LOCUL 2

 

SCRIMĂ:

26.01.2019

CUPA DE IARNĂ floretă copii II

Sonia Lupascu- locul 1

Olivia Zodila - locul 6

27.01.2019

CUPA DE IARNĂ floretă copii, băieți

Locul 3 -Codrin Olteanu

Locul 3 -Tudor Vasiloiu

Locul 8 - Adi Iurniuc

27.01.2019

CUPA DE IARNĂ floretă copii I, fete

Competitie Cupa de iarnă- floreta categ. Copii I -fete  

Locul 1 - Enya Male 

Locul 3 -Denisa Pescarus

Locul 3 -Sonia Tighinean 

Locul 6 -Darra Cismas

 

 

 

PATINAJ VITEZĂ:

26-27.01.2019

Cupa Mondială Patinaj Viteză, Helsinki

Hogas Mihaela medalie de argint la  500m

 

© 2017 All right reserved.