Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 17 - 31 decembrie 2018

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 17 - 31 decembrie 2018

POLO:

18.12.2018

Campionatul Național de Polo Juniori 1

 - calificări zona Nord,etapa 1 -

Corona Brașov - CSM Târgu Mureș 13-5 (5-0/2-0/3-3/3-2)

Campionatul Național de Polo Juniori 1

 - calificări zona Nord,etapa 2 -

Corona Brașov - CSS Viitorul Cluj 10-11 (0-0/3-4/3-2/4-5)

19.12.2018

Campionatul Național de Polo Juniori 1

 - calificări zona Nord,etapa 3 -

Crișul Oradea - Corona Brașov 19-4

 

HANDBAL:

18.12.2018

Turneu Cupa ”CORONA 100 ROMÂNIA”

Corona Brașov - SCM Gloria Buzău 27-27 (13-13)

19.12.2018

Turneu Cupa ”CORONA 100 ROMÂNIA”

Corona Brașov - SCM Râmnicu Vâlcea 23-31 (16-15)

20.12.2018

Turneu Cupa ”CORONA 100 ROMÂNIA”

Corona Brașov - Podravka Vegeta Koprivnica 26-31 (12-17)

20.12.2018

Campionatul Național de Handbal, Junioare 3 Seria D 

Corona Brașov - CSM Râmnicu Sărat 57-19 (25-8)

 
28-29.12.2018

Memorialul ”Constantin TIȚA”

Corona Brașov - SCM Gloria Buzău 24-23 (12-13)

CSM Slatina - Corona Brașov 23-19 (9-10)

SCM Râmnicu Vâlcea - Corona Brașov 25-24 (12-15)

 

HOCHEI:

19.12.2018

Cupa României

Corona Brașov Wolves - CSM Galați 4-3

20.12.2018

Cupa României

Corona Brașov Wolves - Steaua București 5-0

21.12.2018

Cupa României

Marton Aron - Corona Brașov Wolves 8-9

23.12.2018

Cupa României

SC Miercurea Ciuc - Corona Brașov Wolves 5-2

 

PATINAJ VITEZĂ:

19-23.12.2018

Cupa Tatra, Zakopane din Polonia

Seniori-feminin

Locul 1 - Mihaela HOGAȘ la proba de 500m

Locul 1 - Mihaela HOGAȘ la proba de 1000m

Locul 2 - Mihaela HOGAȘ la proba de 1500m

Locul 3 - Mihaela HOGAȘ la proba de 3000m

Juniori A-feminin

Locul 2 - Roxana MANOLACHE la proba de 500m

Locul 1 - Roxana MANOLACHE la proba de 1000m

Locul 2 - Roxana MANOLACHE la proba de 1500m

Locul 2 - Roxana MANOLACHE la proba de 3000m

Juniori A-masculin

Locul 3 - Cosmin NEDELEA la proba de 500m

Locul 2 - Cosmin NEDELEA la proba de 1000m

Locul 3 - Cosmin NEDELEA la proba de 1500m

Locul 2 - Cosmin NEDELEA la proba de 3000m

Juniori B-feminin

Locul 3 - Ramona IONEL la proba de 500m

Locul 2 - Ramona IONEL la proba de 1000m

Locul 3 - Ramona IONEL la proba de 1500m

Locul 5 - Ramona IONEL la proba de 3000m

Juniori C-feminin

Locul 6 - Antonia CITRE la proba de 500m

Locul 6 - Antonia CITRE la proba de 1000m

Locul 6 - Antonia CITRE la proba de 1500m

Juniori D-masculin

Locul 5 - George MEDAN la proba de 500m

Locul 5 - George MEDAN la proba de 1000m

Locul 5 - George MEDAN la general

Juniori F-feminin

Locul 1 - Diana STANCIU la proba de 100m

Locul 1 - Diana STANCIU la proba de 300m

 
19-23.12.2018

Cupa României, Zakopane din Polonia

Seniori-feminin

Locul 2 - Mihaela HOGAȘ

Seniori-masculin

Locul 1 - Cristi POPA

Juniori A-feminin

Locul 1 - Roxana MANOLACHE

Juniori A-masculin

Locul 1 - Cosmin NEDELEA

Juniori B-feminin

Locul 1 - Ramona IONEL

Juniori F-feminin

Locul 1 - Diana STANCIU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2017 All right reserved.