Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov (16-22 aprilie 2018)

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov (16-22 aprilie 2018)
POLO:
Campionatul National de Juniori III – Calificari Zona Nord, tur (Oradea): 
Corona Brasov – ANEFA Arad 15 – 5, Progres Oradea – Corona Brasov 22-5, CSM Cluj – Corona Brasov 12-6, Viitorul Cluj – Corona Brasov 9-10, Corona Brasov – H2O Team Targu Mures 10-5
Corona Brasov – Crisul Oradea 2-22 (Staicu 1, Aranyi 1), CSS4Chisinau – Corona Brasov 12-6 (in afara competitiei). Locul 4 la finalul turneului.
 
HOCHEI:
Cupa Primaverii (Bucuresti) – U8 si U10: – jocuri fara scor
 
SCRIMA:
Trofeul Ioan Popa (Bucuresti):
Rares Neculai – locul 6 (U13), Crepse Vlad – locul 7 (U15), Bunea Ovidiu - locul 9 (U15), Rares Neculai - locul 13 (U15), Serban Neculai - locul 34 (U15), Aprofirei Calin - locul 41 (U15), Lopataru Stefania - locul 21 (U15), Brehulescu Teodora - locul 27 (U15), Aprofirei Calin - locul 14 (U13), Cherciu Serban - locul 22 (U13), Lopataru Stefania - locul 13 (U13), Forsea Ruxandra – locul 16 (U13), Bucsa Ioana - locul 12 (U11), Bucsa Maria - locul 16 (U9) si Cretu Diana – locul 8 (U9).
 
 
NATATIE:
Calificari pentru Campionatul National - copii (10-11 ani), Etapa Regionala (Bacau):
-Corbu Maria – locul 10 (50 metri bras si 200 metri liber), locul 13 (50 metri craul), locul 15 (50 metri spate), locul 18 (200 metri mixt), locul 20 (50 metri future). Locul 35 – clasament individual cumulat. 
-Cozma Roberta – locul 17 (50 metri liber), locul 18 (50 metri bras), locul 19 (50 metri future), locul 27 (200 metri liber), locul 21 (50 metri spate), locul 26 (200 metri mixt). Locul 30 – clasament individual cumulat.
-Achim Ema – locul 23 (50 metri bras), locul 28 (50 metri liber), locul 36 (200 metri liber), locul 11 (50 metri spate), locul 31 (50 metri fluture), locul 31 (200 metri mixt). Locul 25 – clasament individual cumulat. 
-Secoban Natalia Andreea – locul 24 (50 metri bras), locul 33 (50 metri liber), locul 29 (200 metri liber), locul 30 (50 metri spate), locul 35 (50 metri fluture), locul 30 (200 metri mixt). Locul 23 – clasament individual cumulat. 
-Manhardt Bianca Gabriela – locul 36 (50 metri bras), locul 27 (50 metri liber), locul 30 (200 metri liber), locul 28 (50 metri spate), locul 26 (50 metri fluture), locul 33 (200 metri mixt). Locul 39 – clasament individual cumulat.
-Curticapean Alexandru – locul 36 (50 metri bras), locul 24 (50 metri liber), locul 23 (200 metri liber), locul 19 (50 metri spate), locul 21 (50 metri future), locul 26 (200 metri mixt). Locul 35 – clasament individual cumulat. 
-Agripina Robert – locul 29 (50 metri bras), locul 34 (50 metri liber), locul 28 (200 metri liber), locul 31 (50 metri spate), locul 35 (50 metri fluture), locul 30 (200 metri mixt). Locul 30 – clasament individual cumulat.
-Simionescu Andrei Mihai – locul 33 (50 metri bras), locul 38 (50 metri liber), locul 38 (200 metri liber), locul 36 (50 metri spate), locul 36 (50 metri fluture), locul 37 (200 metri mixt). Locul 31 – clasament individual cumulat.
Corbu Maria a indeplinit baremul in probele de 200 metri liber si 200 metri mixt si s-a calificat la Campionatele Nationale.
 
FOTBAL:
Grupa 2004 (Juniori C Elita): Corona Brasov - Kids Tampa 1-7
Grupa 2005 (Juniori D Elita): Corona Brasov – Coltea 1920 Brasov 1-2
Grupa 2006 (Juniori D Clasic): Corona Brasov – Olimpic Cetate Rasnov 5-2
Grupa 2007 (Juniori E Elita): a stat
Grupa 2007-2008 (Juniori E Clasic): Corona Brasov – Olimpic Cetate Rasnov 7-3
Interliga: ACS Steagu Rosu – Corona Brasov 1-2 (2008: 0-3, 2009: 0-3, 2010: 3-0, 2011: 2-2)
Interliga: Corona Brasov – Bucegi Rasnov 2-2 (2008: 4-0, 2009: 4-2, 2010: 1-4, 2011: 9-0)

© 2017 All right reserved.