Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 11 martie - 17 martie 2019

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 11 martie - 17 martie 2019

HOCHEI:

11.03.2019

Campionatul Național de Hochei

Corona Wolves Brașov - CSM Galați 4-3 OT* (0-1, 1-2, 2-0, 0-0*, 2-1**)

 

12.03.2019

Campionatul Național de Hochei

Corona Wolves Brașov - CSM Galați 3-6 (2-4, 1-1, 0-1 )

 

13.03.2019

Campionatul Național de Hochei

Corona Wolves Brașov - Steaua București 8-2 (3-0, 4-1, 1-1)

 

15.03.2019

Campionatul Național de Hochei

CSM Galați - Corona Wolves Brașov 1-5 (0-1, 1-3, 0-1)

 

 

HANDBAL:

14.03.2019

Campionatul Național de Handbal Junioare 2, Grupa Valoare, etapa a 5-a

Corona Transilvania Brașov - CSS 6 București 38-26

 

16.03.2019

Campionatul Național de Handbal Junioare 3, Grupa Speranță, etapa a 1-a

CSO Viitorul Pantelimon - Corona Brașov 23-28

 

15-17.03.2019

Handbal Junioare IV, CUPA PRIMĂVERII, Râmnicu Sărat

Corona Brașov J4 - Transilvania 27 - 17

Corona Brașov J4 -  CSS Galați 27 - 7

Corona Brașov J4 - CSS Sf.Gheorghe 34 - 10

Corona Brașov J4 - ART Galați 27 - 18

Corona Brașov J4 - Csm Ploiesti 20 - 18

Corona Brașov J4  - Csm Rm. Sărat 22 - 19

 

 

SCHI ALPIN:

11-15.03.2019

CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI SI SENIORI U18, U21,+, AZUGA

 

SLALOM URIAS U18 MASCULIN

Locul 1 - Szoke Hunor

Locul 3 - Iordache Vlad

Locul 5 - Olteanu Horea

 

SUPERCOMBINATA U18-U21 MASCULIN

Locul 4 - Dudas Sebastian

Locul 5 - Szoke Hunor

Locul 9 - Iordache Vlad

 

SUPERCOMBINATA U18-U21 FEMININ

Locul 1 - Rentea Diana

 

SLALOM URIAS U21 MASCULIN

Locul 3 - Dudas Sebastian

 

SUPERCOMBINATA U21 SENIORI MASCULIN

Locul 7 - Dudas Sebastian

 

SLALOM URIAS U18-U21 MASCULIN

Locul 2 - Dudas Sebastian

Locul 4 - Szoke Hunor

Locul 7 - Iordache Vlad

Locul 9 - Olteanu Horea

 

SLALOM URIAS U18 FEMININ

Locul 1 - Rentea Diana

 

SUPERCOMBINATA U18 MASCULIN

Locul 1 - Szoke Hunor

Locul 4 - Iordache Vlad

 

SLALOM URIAS U18-U21 FEMININ

Locul 1 - Rentea Diana

 

SUPERCOMBINATA U18 FEMININ

Locul 1 - Rentea Diana

 

SLALOM U18 MASCULIN

Locul 2 - Szoke Hunor

 

SLALOM U18 FEMININ

Locul 5 - Rentea Diana

 

SLALOM U18-U21 MASCULIN

Locul 6 - Szoke Hunor

Locul 7 - Dudas Sebastian

 

COMBINATA U21-SENIORI MASCULIN

Locul 5 - Dudas Sebastian

 

COMBINATA U18-U21 MASCULIN

Locul 3 - Dudas Sebastian

Locul 4 - Szoke Hunor

 

COMBINATA U18 MASCULIN

Locul 1 - Szoke Hunor

 

COMBINATA U18 FEMININ

Locul 1 - Rentea Diana

 

 

17.03.2019

CUPA SKV POIANA BRAȘOV

Fete 7-10 ani

Locul 1 - Preda Anastasia 
Locul 2 - Szokolay Leia

Băieți 7-10 ani
Locul 2 - Kovacs Natan
Locul 4 - Niscov Albert
Locul 5 - Biro Tamas

Fete 11-14 ani
Locul 1 - Ghitoc Irina

Băieți 11-14 ani
Locul 4 - David Militaru

Băieți 15-17
Locul 1 - Iordache Vlad

 

 

 

 

FOTBAL:

16.03.2019

Campionatul Județean de Fotbal, Liga Elitelor U15, etapa a 6-a

ACS Colțea 1920 Brașov - Corona Brașov U15 2-0

 

 

 

 

POLO:

16.03.2019

Campionatul Județean de Polo, Mures, ultima etapă

CSM Târgu Mureș - Corona Brasov 8-21

Viitorul Cluj - Corona Brasov 3-15

Echipa antrenată de George Mihalache a terminat pe locul 1

 

 

Campionatul Național de Juniori 1 - Turneu Final - TUR

Rezultate finale

ETAPA 1

CORONA - CSM TÂRGU MUREȘ : 9-7

( 1-1 / 3-2 / 3-3 / 2-1)

Băbulescu Matei - 1 gol

Grăjdieru Mihnea - 2 goluri

Staicu Dan - 1 gol

Aranyi Attila - 2 goluri

Tampa Vlad - 2 goluri

Cărăman Luca - 1 gol

ETAPA 2

TRIUMF BUCUREȘTI - CORONA : 16-4

( 4-3 / 4-1 / 5-0 / 3-0)

Staicu Dan - 2 goluri

Tampa Vlad - 1 gol

Cărăman Luca - 1 gol

ETAPA 3

CORONA - CRIȘUL ORADEA: 

4-15

( 0-4 / 0-3 / 2-3 / 2-5)

Tampa Vlad - 2 goluri

Aranyi Attila - 1 gol

Bornoz Câlin - 1 gol

ETAPA 4

DINAMO BUCUREȘTI - CORONA : 8-5

( 2-3 / 2-0 / 1-1 / 3-1)

Tampa Vlad - 3 goluri

Aranyi Attila - 1 gol

Bornoz Calin - 1 gol

ETAPA 5

STEAUA BUCUREȘTI - CORONA : 19-5

( 3-0 / 5-2 / 4-2 / 7-0)

Tampa Vlad - 1 gol

Aranyi Attila - 1 gol

Bornoz Câlin - 1 gol

Cărăman Luca - 1 gol

Echipa de Juniori 1, termină turneul pe locul 5, conform obiectivului propus pentru prima etapă.

 

 

 

 

 

NATAȚIE:

15-17.03.2019

CAMPIONATUL NATIONAL DE NATAȚIE COPII, ETAPA REGIONALĂ, BACĂU

Locul 16/35 la 200m liber și 50m bras

Martin Lucas 13/49 la 50m bras

Martin Lucas 22/50 la 200m liber

 

SCRIMĂ:

16-17.03.2019

CUPA DINAMO, CONCURS INTERN MASCULIN ȘI FEMININ

Categoria 10-11 ani

Marginean Luca locul 1

Manea Noah locul 3

 

Categoria 12-13 ani

Dediu Matei locul 2

Moise Tudor locul 3

Samoila Tudor loc 5

Dinicu Albert loc 6

Cazan Andrei loc 11

Vieru Cezar loc 12

 

CUPA DE PRIMĂVARĂ-FLORETĂ

La U11

Locul 1- Adrian Iurniuc

Locul 2 Filip Rusei

Locul 3 - Olivia Zodila

La U13

Locul 1 - Darra Cismaș

Locul 2 Enya Male

Locul 3 Daria Zodila

antrenori Lucian GOICEA și Mircea MANCIUC

 

16-17.03.2019

CONCURS INTERNAȚIONAL DE SABIE, GEREVICH - KOVACS - KARPATI" din Törökbálint - Ungaria

Locul 3 - Adelina BUTUM

antrenor Lucian GOICEA

 

 

 

 

 

credit foto: (Daniel Maximilian MILATA)

© 2017 All right reserved.