Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 11 februarie - 17 februarie 2019

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 11 februarie - 17 februarie 2019

HANDBAL:

13.02.2019

Campionatul Național de Handbal Junioare 3, etapa a 19-a

Corona Brașov - Activ Plopeni 27-26 (13-13)

 

16.02.2019

Campionatul Național de Handbal Junioare 3, etapa a 20-a

CSO Tricolorul Breaza - Corona Brașov 28-30 (12-15)

 

16.02.2019

Campionatul Național de Handbal Junioare 1, etapa a 4-a, Grupa 2 Valoare

CSS 2 București - Corona Transilvania Brașov 40-32 (22-16)

 

17.02.2019

Cupa României FUN CURIER

Corona Brașov - CSM București 24-28 (12-15)

 

 

 

HOCHEI:

13.02.2019

Erste Liga - Turul castigatorilor 

Corona Wolves Brașov - Ujpesti TE 1-3 (1-0, 0-3, 0-0)

 

17.02.2019

Erste Liga - Turul castigatorilor 

Corona Wolves Brașov - SC Miercurea Ciuc 5-2 (1-1, 2-0, 2-1)

 

POLO:

15.02.2019

Superliga Nationala de Polo, etapa a 12-a, meciul 1

Corona Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti 8-8 (3-2, 1-3,1-2, 3-1)

 

17.02.2019

Superliga Nationala de Polo, etapa a 12-a, meciul 2

Corona Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti 10-9 (3-2, 4-3, 1-3, 2-1)

 

17-18.02.2019

CUPA CORONA 2019 COPII

 

Copii născuți 2007-2008 ( și mai mici)

CORONA - DELFIN CHIȘINĂU: 11-2

CORONA - SSS4 Gh. Osipov CHIȘINĂU: 8-2

CORONA - GOLDEN LION LVIV UCRAINA: 6-3

!!! LOCUL 1 OBȚINUT !!!

 

Copii născuți 2005-2006

CORONA - CSM CLUJ: 9-11

CORONA- SSS4 Gh. Osipov CHIȘINĂU : 25-5

CORONA - GOLDEN LION LVIV UCRAINA: 16-11

!!! LOCUL 2 OBȚINUT !!!

 

FOTBAL:

18.02.2019

BRASOV INDOOR CUP 2019 - BALKAN ELITE CUP

Corona Brasov U13 - Alma Sibiu 4-0

Corona Brasov U13 - CSS Craiova 4-1

Corona Brasov U13 - Galaktic București 3-0

Corona Brasov U13 - Acs Tampa 6-0 

Corona Brasov U13 - Luceafarul "U" Cluj 2-0

SEMIFINALA:

Corona Brasov U13 - Concordia Chiajna 1-0

FINALA:

Corona Brasov U13 - LPS Suceava 2-0

!!! CORONA BRASOV U13 A OBȚINUT LOCUL 1 LA FINAL !!!

 

 

SCRIMĂ:

16-17.02.2019

Concurs Internațional ”GEREVICH-KOVACS-KARPATI” - ESZTERGOM. UNGARIA

Adelina BUTUM - Locul 2, U13

 

SCHI ALPIN:

11-17.02.2019, CONCURS INTERNAȚIONAL SLOVENIA-ZAGREB

 

SLOVENIA-SLALOM URIAȘ, băieți

Dumitru LUCA - locul 20 din 54

Alexandru PRUNEA - locul 24 din 46

 

SLOVENIA-SLALOM URIAȘ, fete

Ioana CORLĂTEANU - locul 31 din 38

 

SLOVENIA-SLALOM, băieți

Alexandru PRUNEA - locul 26 din 46

Dumitru LUCA - locul 44 din 65

Eduard BART - locul 46 din 65

 

ZAGREB-SLALOM URIAȘ, băieți U16

Dumitru LUCA - locul 20 din 41

Dan ROTARU - locul 25 din 41

 

ZAGREB-SLALOM, băieți

Alexandru PRUNEA - 12 din 24

Eduard BART - locul 14 din 41

 

 

 

 

 

© 2017 All right reserved.