Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 1 aprilie - 7 aprilie 2019

Săptămâna în rezultate pentru Corona Brașov 1 aprilie - 7 aprilie 2019

HANDBAL:

03.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE HANDBAL JUNIOARE 3, GRUPA SPERANȚĂ, ETAPA A 4-A

CSS 6 BUCUREŞTI - CORONA BRAŞOV 32-44

03.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE HANDBAL JUNIOARE 1, GRUPA VALOARE 2, ETAPA A 7-A

CORONA TRANSILVANIA BRAȘOV - HC ACTIV CSO PLOPENI 41-21

06.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE HANDBAL JUNIOARE 3, GRUPA SPERANȚĂ, ETAPA A 5-A

CORONA BRAŞOV - ACS VULTURII BUCURESTI 32-24

07.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE HANDBAL JUNIOARE 2, GRUPA VALOARE, ETAPA A 6-A

CORONA TRANSILVANIA BRAŞOV - CSS 2 BUCUREŞTI 33-22

07.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE HANDBAL LIGA FLORILOR, ETAPA A 21-A

SCM RÂMNICU VÂLCEA - CORONA BRAŞOV 28-24

 

HOCHEI:

06.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE HOCHEI - PLAY-OFF, MECIUL 1

CORONA WOLVES BRASOV - SC MIERCUREA CIUC 3-3 (4-3)

 

POLO SENIORI:

05.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO SENIORI SUPERLIGA, ETAPA A 18-A, MECIUL 1

CORONA SPORTUL STUDENŢESC - CSM DIGI ORADEA 4-5

06.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO SENIORI SUPERLIGA, ETAPA A 18-A, MECIUL 2

CORONA SPORTUL STUDENŢESC - CSM DIGI ORADEA 13-11

 

POLO JUNIORI 2:

05-07.04.2019

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE POLO JUNIORI 2, CALIFICĂRI ZONA NORD, RETUR

ETAPA 1

Viitorul Cluj - Corona: 4-15

ETAPA 2

Corona - Crișul Oradea: 2-15

ETAPA 3

CSM Târgu Mureș- Corona: 7-11

ETAPA 4

Corona - CSM Cluj : 8-10

ETAPA 5

Partizan Târgu Mureș-Corona: 5-4 

*cu 12 puncte Corona termină turneul de calificare pe locul 4

 

SCRIMĂ:

06.04.2019

CUPA PRIMĂVERII, SABIE MASCULIN ŞI FEMININ, SLOBOZIA 2019

 

Categoria 10-11 ani, sabie feminin

Locul 2-Teanc Ştefania

Locul 8-Spiridon Alexia

 

Categoria 12-13 ani, sabie feminin

Locul 1-Butum Adelina

Locul 2-Dascălu Teodora

 

Categoria 14-15 ani, sabie feminin

Locul 1-Butum Adelina

 

Categoria 12-13 ani, sabie masculin

Locul 3-Dinicu Albert

Locul 3-Cazan Andrei

Locul 5-Dediu Matei

 

Categoria 14-15 ani, sabie masculin

Locul 7-Dascăl Eduard

Locul 8-Ionescu Paul

 

 

NATAŢIE:

05-07.04.2019

CAMPIONATUL NAŢIONAL, ETAPA REGIONALĂ DE ÎNOT CADEŢI, BACĂU 2019

Locul 13 - Corbu Maria(12ani), 200m liber - probă impusă

Locul 14 - Corbu Maria(12ani), 200m mixt - probă impusă

Locul 09 - Corbu Maria(12ani), 100m bras

Locul 10 - Corbu Maria(12ani), 100m liber

 

Locul 13 - Todoran Marina(13ani), 400m liber - probă impusă

Locul 17 - Todoran Marina(13ani) 200m mixt - probă impusă

 

Locul 20 - Patranoiu Teodora(13ani), 400m liber - probă impusă

Locul 18 - Patranoiu Teodora(13ani), 200m mixt - probă impusă

Locul 12 - Patranoiu Teodora(13ani), 100m fluture

Locul 08 - Patranoiu Teodora(13ani), 100m spate

*toate cele trei sportive şi-au îndeplinit baremul impus şi s-au calificat în etapa următoare, ce se va desfăşura în luna iulie la Târgovişte

 

 

FOTBAL:

06.04.2019

LIGA ELITELOR SERIA 16, etapa a 9-a

ACS KIDS TÂMPA BRAŞOV - CORONA BRAŞOV U15 1-1

07.04.2019

CAMPIONATUL JUDEŢEAN DE FOTBAL E CLASIC, etapa a 11-a

ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe - CORONA BRAŞOV U10 1-2

07.04.2019

CAMPIONATUL JUDEŢEAN DE FOTBAL D ELITĂ, etapa a 12-a

ACS Bucegi Râşnov - CORONA BRAŞOV U13 1-2

07.04.2019

CAMPIONATUL JUDEŢEAN DE FOTBAL E ELITĂ, etapa a 12-a

ACS Bucegi Râşnov - CORONA BRAŞOV U11 1-13

07.04.2019

CAMPIONATUL JUDEŢEAN DE FOTBAL D CLASIC, etapa a 11-a

ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe - CORONA BRAŞOV U12 8-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2017 All right reserved.