Podium și premiu pentru cea mai buna înotatoare, la Maratonul de 24 de ore

Două echipe de înotători de la Corona Brașov (foto 1) a participat la finalul săptămânii trecute la Maratonul de 24 de ore de înot, competiție care a ajuns la ediția cu numărul 24.

La Bazinul Olimpic Mihai Mitrofan din Brașov, echipa de cadeți și juniori (10-12 ani), antrenată de Ana-Cristina Dima și George Munteanu, a reușit să termine pe treapta a treia a podiumului, iar Ana Florea a fost desemnată cea mai bună înotătoare a întrecerii.

Formația de copii a avut, de asemenea, o comportare lăudabilă, micuții înotători ai Coronei clasându-se pe locul 18 la finalul Maratonului.

Tot în acest weekend, o echipă de sportivi ai Coronei (foto 2) a participat la Cupa Târgu Mureș la natație, sub comanda antrenoarei Alina Hristov. Ema Achim a obținut medalia de bronz la proba de 50 de metri spate, în timp ce Sierra Manhardt a ocupat locul 6 cursa de 100 de metri spate, la 100 de metri craul Vlad Curticapean terminând pe locul 11, iar Alex Curticapean pe 14.