Junioarele V de la Corona au câștigat Eurozona și s-au calificat la turneul semifinal al CN de handbal

În acest weekend, la Școala Gimnaziala nr. 11 din Brașov s-a desfășurat Eurozona, competiție intermediară în Campionatul Național de junioare V, la care Corona a participat cu două echipe.
Formația antrenată de Mihaela Adam se află între cele patru echipe calificate la turneul semifinal al Campionatului Național, după ce a terminat Eurozona 7 pe primul loc, cu șase victorii din tot atâtea meciuri.
A doua echipă de la Corona înscisă în competiție, antrenată de Anișoara Marcu, a avut douaă victorii și două înfrângeri, terminând pe locul trei în grupa I.
Felicitări micuțelor handbaliste și celor două antrenoare și succes la turneul semifinal!

Grupe:
-Corona I – Golden Kids 43-4, Corona I – CSS Sfantu Gheorghe I 38-2, Corona I – CSS Miercurea Ciuc 32-8
-Corona 2 – CS Sovata 14-17, Corona II – CSS Sfantu Gheorghe II 21-13, Corona 2 – CSS Odorheiu Secuiesc 9-20
Faza a II-a:
-Corona I – CSS Odorheiu Secuiesc 28-9, Corona I – CS Transilvania Brasov 21-13, Corona I – CS Zetea 31-16
-Corona II – CSS Sfantu Gheorghe I 20-18