Înfrângere pentru Corona pe teren propriu

Echipa de handbal Corona Braşov a pierdut cu scorul de 25-24 meciul cu Măgura Cisnădie, deşi la pauză echipa antrenată de Costică Buceschi şi Dragoş Dobrescu a condus la pauză cu 13-11. Pentru Corona au marcat: Neagu 7. Tiron 4, Chiper 3, Hotea 3, Bloj 2, Popa 1, Ciuciulete 1, Tatar 1.

Declaraţie Costică Buceschi:  „Am pierdut acest meci acolo unde s-au pierdut toate meciurile de până acum, la situaţiile de unu la unu pe care nu le gestionăm aşa cum trebuie. Ajungem faţa în faţă cu portarul dar tratăm aceste momente cu mare lejeritate, iar asta ne costă, şi în loc să ne ducem la 3-4 goluri, vin ele la egal. Este o criză de formă psihică, pentru că fizic nu ne-a făcut nimeni nimic. Noi am pierdut pe greşelile noastre. Nu stiu ce să le mai facem, avem pe posturi cele mai bune jucătoare, pe care şi le-ar dori oricine, dar iată că nu reuşesc să bage mingea în poartă, nu reuşesc să facă faţă presiunii şi indiferent ce portar am avut în faţă, mereu am avut probleme. Au fost mult prea multe  situaţii pe care le-am tratat aşa cum am tratat astăzi multe faze de atac”.

Etapa viitoare, Corona  Braşov va juca în deplasare cu Rapid Bucureşti.