Handbal: Junioarele IV au câștigat Eurozona de la Miercurea Ciuc și s-au calificat la turneul semifinal

Echipa de handbal junioare IV de la Corona Brașov au participat în acest final de săptămâna la Eurozona cu numărul 7, la Miercurea Ciuc, competiție pe care au câștigat-o cu victorii pe linie, reușind astfel calificarea la turneul semifinal al Campionatului Național.

Micuțele handbaliste antrenate de Mihaela Adam au trecut în grupă de CS Zetea (27-17), CS Lacu Ursu Sovata (21-17) și CSȘ Mediaș (27-7), în semifinale au învins Pegasus Târgu Mureș (26-17), câștigând și finala cu CSȘ Miercurea Ciuc (25-21).