Echipa lui Dragoș Dobrescu a câștigat prima ediție a „Cupei 100 ROMÂNIA” la handbal

Timp de două zile, la Sala Sporturilor „Dumitru Popescu Colibași” s-a disputat „Cupa 100 ROMÂNIA” la handbal, primul eveniment prin care clubul Corona Brașov marchează Centenarul Marii Uniri.

Competiția a fost câștigată de echipa de Divizia A a Coronei, antrenată de Dragoș Dobrescu, care a reușit trei victorii în cele trei partide disputate.

Pe locul doi s-a clasat echipa Centrului Naţional de Excelenţă, urmată de Corona – junioare II şi Corona – junioare III.

Cel mai bun portar al turneului a fost desemnat Raluca Rădoi (Corona – junioare II), cea mai tehnică jucătoare a fost desemnată Rebeca Necula (Corona – junioare III), iar titlul de golgheter a fost adjudecat de Mălina Bichir (Centrul Național de Excelență).